Benefit stavební prvky s.r.o. (Opava)
Jarkovická 102/10
746 01 Opava - Vlaštovičky / Česká republika
+420 553 628776
info@benefit.cz

Ekologie a HAURATON

Werk OetigheimHAURATON rozvíjí svoje výrobní procesy s důrazem na životní prostředí

Nový závod v Ötigheimu

Při výstavbě nové haly ve městě Ötigheim jen několik kilometrů od sídla v Rastatte kladl HAURATON od začátku důraz na ekologické standardy. Výrobní a logistické centrum bylo spuštěné do provozu v roce 2006. Jeho konstrukce a zhotovení respektuje ty nejvyšší nároky na ochranu životního prostředí. Budova poskytuje 90.000 m2 pro administraci, skladování a výrobu. Bylo proinvestováno 15 miliónů v EUR.

 

LogistikhalleOsvětlení závislé na denním světle

HAURATON si vybral ekologickou cestou i osvětlení závodu: prostřednictvím světelné techniky řízené denním světlem se osvětlení všech vnitřních i vnějších prostorů automaticky přizpůsobuje intenzitě denního světla. Spojení přirozeného světla a dodatečného umělého osvětlení výrazně šetří energii a výdaje, a tak přispívá k ochraně životního prostředí.

 

BlockheizkraftwerkKogenerační jednotka

Při výrobě proudu u externího dodavatele dochází k cca 60% ztrátě tepla, takže velká část energie zůstává nevyužitá. Rozhodnutí umístit do nových prostor kogenerační jednotku přineslo jednoznačně výraznou úsporu. V tomto moderním zařízení pro vytápění a ohřev vody se využívá celkové odpadové teplo. Vyprodukovaná energie je vedená do veřejné sítě. Kogenerační jednotka se vyznačuje maximální mírou využití: více než 90 % primární energie se využije na výrobu elektrického proudu a tepla. Ušetří se tak až 40 % primární energie. Díky nižší spotřebě energie se vytváří méně jemného prachu a tím se zachovává přirozené klima. Ročně ušetříme více než 120 tun CO2.

 

VerladungOptimalizace přepravy

I kompletaci a nakládání výrobku je možné lépe organizovat. Cílem je zkrátit dobu jednotlivých nakládek a zlepšit servis pro naše zákazníky. Důležitým přínosem pro životní prostředí je , že tato optimalizace znamená snížení emisí CO2 o více než 20 tun ročně. Správným nastavením logistických procesů HAURATON pomáhá redukovat hluk a hustotu provozu v bezprostředním okolí města Ötigheim.

 

RegenwasserVýroba betonu z dešťové vody

Důsledné využívání dešťové vody při výrobě betonu je dalším ekologickým prvkem. Navíc zkoušky prokázaly, že měkká dešťová voda zvyšuje kvalitu vyprodukovaného betonu.

 
 
 

Kontakt:

Benefit stavební prvky s.r.o. (Opava)
Jarkovická 102/10
746 01 Opava - Vlaštovičky / Česká republika
+420 553 628776
info@benefit.cz