Hauraton odvodnění

Benefit stavební prvky s.r.o. (Opava)
Jarkovická 102/10
746 01 Opava - Vlaštovičky / Česká republika
+420 553 628776
info@benefit.cz

Ekologie a HAURATON

Werk OetigheimHAURATON rozvíjí svoje výrobní procesy s důrazem na životní prostředí

Nový závod v Ötigheimu

Při výstavbě nové haly ve městě Ötigheim jen několik kilometrů od sídla v Rastatte kladl HAURATON od začátku důraz na ekologické standardy. Výrobní a logistické centrum bylo spuštěné do provozu v roce 2006. Jeho konstrukce a zhotovení respektuje ty nejvyšší nároky na ochranu životního prostředí. Budova poskytuje 90.000 m2 pro administraci, skladování a výrobu. Bylo proinvestováno 15 miliónů v EUR.

 

LogistikhalleOsvětlení závislé na denním světle

HAURATON si vybral ekologickou cestou i osvětlení závodu: prostřednictvím světelné techniky řízené denním světlem se osvětlení všech vnitřních i vnějších prostorů automaticky přizpůsobuje intenzitě denního světla. Spojení přirozeného světla a dodatečného umělého osvětlení výrazně šetří energii a výdaje, a tak přispívá k ochraně životního prostředí.

 

BlockheizkraftwerkKogenerační jednotka

Při výrobě proudu u externího dodavatele dochází k cca 60% ztrátě tepla, takže velká část energie zůstává nevyužitá. Rozhodnutí umístit do nových prostor kogenerační jednotku přineslo jednoznačně výraznou úsporu. V tomto moderním zařízení pro vytápění a ohřev vody se využívá celkové odpadové teplo. Vyprodukovaná energie je vedená do veřejné sítě. Kogenerační jednotka se vyznačuje maximální mírou využití: více než 90 % primární energie se využije na výrobu elektrického proudu a tepla. Ušetří se tak až 40 % primární energie. Díky nižší spotřebě energie se vytváří méně jemného prachu a tím se zachovává přirozené klima. Ročně ušetříme více než 120 tun CO2.

 

VerladungOptimalizace přepravy

I kompletaci a nakládání výrobku je možné lépe organizovat. Cílem je zkrátit dobu jednotlivých nakládek a zlepšit servis pro naše zákazníky. Důležitým přínosem pro životní prostředí je , že tato optimalizace znamená snížení emisí CO2 o více než 20 tun ročně. Správným nastavením logistických procesů HAURATON pomáhá redukovat hluk a hustotu provozu v bezprostředním okolí města Ötigheim.

 

RegenwasserVýroba betonu z dešťové vody

Důsledné využívání dešťové vody při výrobě betonu je dalším ekologickým prvkem. Navíc zkoušky prokázaly, že měkká dešťová voda zvyšuje kvalitu vyprodukovaného betonu.

 
 
 

Benefit stavební prvky s.r.o. (Opava)
Jarkovická 102/10
746 01 Opava - Vlaštovičky / Česká republika
+420 553 628776
info@benefit.cz

 

Imprint        Privacy policy