• Change country
  • Česká republika

Benefit stavební prvky s.r.o. (Opava)
Jarkovická 102/10
746 01 Opava - Vlaštovičky / Česká republika
+420 553 628776
info@benefit.cz

Historie firmy Hauraton: 1956-1974

 

RASTATT, 1956

Založení firmy a první kroky

V úplných začátcích vyráběla firma HAURATON (ještě pod názvem Hauger und Jägel), hlavně žlaby pro zemědělství. Tam, kde se dosud museli pracně vybetonovávat žlaby, se poprvé začaly používat betonové prefabrikáty. Tyto žlaby byly vůbec prvními výrobky HAURTONu a během následujících padesáti let prošly vývojem a krok za krokem se dostaly až k dnešnímu propracovanému komplexnímu systému.

 

1965 - FIRMA SE ROZRŮSTÁ

Nové produkty v naší nabídce

Velmi rychle se v nabídce HAURATONu objevily také nové prvky. Betonové krycí desky byly příkladem toho, jak efektivně a také levně ochránit před rozmary počasí venkovní stěny u domů, dvorků a zahrad. Tyto výrobky nahradily drahé, ručně vyráběné kamenné desky, které se doposud běžně používaly. Dodnes jsou tyto prvky v různých šířkách v naší nabídce.

 

1974 - INOVACE UPEVŇUJÍ NAŠI POZICI NA TRHU

Firma zahajuje export do zahraničí

V sedmdesátých letech přišel HAURATON s novou řadou produktů, s kterými začal také export do nejvýznamnějších zemí západní Evropy. Například celokovová ochrana hrany žlabu, zajistila našim odvodňovacím systémům vyšší pevnost i trvanlivost. V této době přišel na svět také dnes již velmi známý systém FASERFIX z betonu plněného skelným vláknem, díky kterému získaly tenké svislé stěny našich žlabů mnohem vyšší pevnost. Žlaby FASERFIX se dodávají na spoustu různých staveb, pro celou škálu zatížení. FASERFIX SUPER je dnes jedním z nejprodávanějších výrobků naší firmy.

HAURATON Historie v obrazech

Karl Haugerzoom
Hauraton 1965zoom
Hauraton 1974zoom
 
 
 
 

Benefit stavební prvky s.r.o. (Opava)
Jarkovická 102/10
746 01 Opava - Vlaštovičky / Česká republika
+420 553 628776
info@benefit.cz

 

Imprint        Privacy policy